Przejdź do treści
Strona główna » Blog » FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

jak długo czeka się na zamówienie?

W przypadku produktu dostępnego od ręki wysyłka następuje w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia (i opłacenia). Biżuteria “na zamówienie” jest wykonywana w ciągu dwóch tygodni kalendarzowych i wysyłana. Zazwyczaj trwa to krócej, jednak niekiedy konieczność zamówienia kamieni może przedłużyć czas realizacji, szczególnie w sezonie ogórkowym czy świątecznym. Czas realizacji biżuterii pozłacanej może zając do trzech tygodni (złocenie to usługa zewnętrza która wymaga dodatkowego czasu). Czas realizacji biżuterii na specjalne zamówienie jets ustalany indywidualnie.

Czy można zamówić wersję srebrną / pozłacaną?

Oczywiście, pozłocenie wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania o około tydzień oraz z dodatkową opłatą zależną od wielkości pozłacanej rzeczy. Pierścionek vintage czy naszyjnik Spełnienie może być pozłocony za około 40 zł, natomiast duże projekty to koszt około 100-150 zł. Napisz do mnie poprzezw formularz kontaktowy, mail (igramzogniem.jewellery@gmail.com), na IG lub FB – a dokładnie wycenię koszt złocenia 🙂

Czy można złożyć zamówienie indywidualne?

To to co tygryski lubią najbardziej! Często przychodzicie w moje progi z własnymi pomysłami, bardzo to doceniam i zawsze jestem ciekawa jaki projekt Wam się marzy. W takim wypadku również zapraszam do kontaktu przez mail (igramzogniem.jewellery@gmail.com). Będzie nam łatwiej ustalić szczegóły i koszta gdy zawrzesz w wiadomości takie informacje jak:

  • Przybliżoną tematykę (księżyc, gwiazdka, drzewo)
  • Fakturę (gładka, chropowata, grawerowana)
  • Z kamieniem czy bez (jeśli z – to z jakim / w jakim kolorze)
  • Referencje (np. podobne do lunuli Madlenne, ale w kształcie Słońca)
  • Wymiary (np. gwiazda o wielkości około 2×2 cm)
  • Rozmiar (pierścionka, długość bransolety, aksamitki, długość łańcuszka)
  • Materiał (srebro, srebro pozłacane, złoto)

Gdy dostanę takiego maila – odpisuję żeby dopytać o kolejne szczegóły. Potem przychodzi czas na przygotowanie rysunku projektu (może to zająć 1-2 tygodnie) -możliwa poprawka projektu – akceptacja – realizacja. Płatność jest przyjmowana z góry po akceptacji projektu. Przy dużych kwotach możliwe wpłacenie zadatku i płatność drugiej części przed wysyłką zamówienia.

Jak zmierzyć rozmiar palca?

Ten temat został obszernie opisany tutaj <KLIK> . Powodzenia w dobraniu dobrego rozmiaru! 🙂

Czy można inny kamień?

Kiedy spodobał Ci się wzór, ale wolisz wydanie z innym kamieniem. Zapraszam wtedy do kontaktu via mail igramzogniem.jewellery@gmail.com lub przez formularz kontaktowy na stronie. Pamiętaj żeby w wiadomości napisać jakie minerały Cię interesują (oprawiam tylko naturalne kamienie, wyjątkiem jest moissanit). Jeśli nie znasz nazw mineralogicznych – to nic! Napisz jakie kolory kamieni widzisz w wybranym wzorze. Cena zazwyczaj nie ulega zmianie – chyba, że wartość wybranego kamienia jest zdecydowanie wyższa niż tych standardowych. Nie istnieje już żaden “Katalog kamieni”, a w swoim kufrze z kryształami mam ich tysiące, więc będę szalenie wdzięczna za wyklarowanie swoich oczekiwań – wtedy będę mogła jak najszybciej odpowiedzieć na maila wysyłając od razu zdjęcia kamieni 🙂 .

PS. Wiem, że kiedyś funkcjonował katalog kamieni – niestety już nie istnieje, ponieważ nie jestem w stanie go aktualizować 🙁

Jaki kamień wybrać?

Możesz się kierować swoim poczuciem estetyki, wytrzymałością (np. w przypadku pierścionków, które są narażone na uderzenia – tutaj odpadają opale, bursztyny, perły i korale). Jeśli jesteś ciekawa jaki kamień pasuje do Twojego znaku zodiaku – przeczytaj wpis <KLIK>.

Czy można zamówić Lunulę Madlenne?

Nie wykonuję ich na zamówienie, są dostępne jedynie w dropach na stronie internetowej. Przed publikacją w sklepie pojawia się informacja o dostawie w mediach społecznościowych – na INSTAGRAMIE i FACEBOOKU (klik). Zazwyczaj co 1,5 – 2 miesiące.

Jeśli masz sugestie – co powinno się tutaj znaleźć – napisz proszę w formularzu kontaktowym, mailu, na IG lub FB – a dołączę Twoje pytanie 🙂

Ściskam,
Karolina