Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Świece sojowe | limitowana kolekcja jesienna

Świece sojowe | limitowana kolekcja jesienna

Dni stają się coraz krótsze, złocą się drzewa, a wieczorami wolimy nakryć się kocem z kubkiem herbaty w jednej dłoni, a książką w drugiej. Letni czas szaleństw, wyjazdów i wielu częstych spotkań towarzyskich minął na rzecz prostych przyjemności, gier planszowych i jesieniarstwa. Może warto dodać do tych przytulnych jesiennych wizji rozpaloną świecę, której zapach będzie roznosił się po całym domu?

Kolekcja jesienna jest sezonowa (do wyczerpania zapasów). Zniknie wraz z pierwszym śniegiem.

ZAKLĘTY GAJ ( cyprys, cedr, mech, jodła, suche liście)

Zwolnij. Zrób coś dla siebie i wybierz się na samotny spacer. Pozwól nogom na to, aby zboczyły z głównej ścieżki. Niech poprowadzi cię jesienny wiatr. Ten, który niesie pierwszy chłód i zapach cedrowych drzew. Ten, który gasi płonące świece i przypomina kwiatom o nadchodzącej porze snu. 

Muśnij palcami zielone igiełki dorodnej, pnącej się ku słońcu jodły. Opuść wzrok, aby nacieszyć się widokiem zielonej kołderki z mchu. Jeśli dobrze się przyjrzysz, ujrzysz wśród gasnącej zieleni tajemniczą ścieżkę. Została ukryta pod warstwą suchego listowia. Poruszanymi przez wiatr liśćmi w kolorach złota, pomarańczu i czerwieni. 

Zaryzykuj i idź za zapachem drzew. To tam, za drzwiami utkanymi z kawałków kory, kryje się magia. Zaklęty gaj, gdzie drzewa szepcą o leśnych sekretach, a grzybowe kapelusze zamieszkują jesienne wróżki. Czekają, aby w odpowiedniej chwili opuścić swe domy i okryć świat nowymi barwami. Sprawić, aby ten zapłonął.

Świeca sojowa | zaklęty gaj

TARTA JESIENNA (dynia, pomarańcza, przyprawy korzenne)

Zamknij oczu i wyobraź sobie świeżo pieczoną, jesienną tartę. Niech zaleją cię obrazy kruchego, złocisto-brązowego ciasta o spodzie na palonym maśle. Niech wymieszają się zapachy pomarańczy i korzennych przypraw: nadadzą nadzieniu powabu i świeżości. Zatańczą na podniebieniu, przywołując wspomnienia opadających liści i cynamonowych pałeczek. Pejzaży malowanych żółcią, pomarańczą i czerwienią. 

Daj się ponieść nowemu, intensywnemu doznaniu. Poczuj na języku smak dopiero co wyciągniętej z pieca tarty. Pozwól, aby musnął cię dotyk jesiennego ciepła. rozgrzewających przypraw i palonego miodu. Niech w powietrze wzbije się aromat dyniowego kremu i subtelnej, orzechowej nuty. Smak, który zostanie z tobą na długo. Będzie ci towarzyszył przez całą jesień. 

Świeca sojowa | tarta jesienna

CIEPŁY KOC (rumianek, kaszmir, cedr, piżmo, bergamotka)

Zaparz aromatyczną herbatę. Weź do ręki pasjonującą książkę, po czym zapal ulubioną świecę. Gdy będziesz gotów, sięgnij po ciepły koc. Okryj się nim, aby chłonąć otulające zapachy piżma, cedru i kaszmiru. Aby ukryć się przed nadchodzącym chłodem nocy.

Zwolnij. Weź głęboki oddech i pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Przymknij powieki, wsłuchując się w bębniące o szyby krople jesiennego deszczu. Wkradają się przez uchylone okno i spływają po płatkach trzymanego w wazonie rumianku. Lgną do ciepła bijącego z pobliskiego kominka. Tęsknią do strzelającego drewna i wirujących nad nim płomieni. Do kwiatowej nuty rześkiej bergamotki. Otulającej kompozycji czułości i świeżości.

Świeca sojowa | ciepły koc

SZARLOTKA (jabłko, cynamon, wanilia, goździki)

Daj się ponieść jesiennemu zapachowi. Zrób krok w stronę kuchni. Nad muskanym pierwszymi promieniami słońca, drewnianym podokiennikiem, unosi się zapach jabłka i wanilii. Smużka ciepła tańczy na tle pomarańczowo-żółtych drzew. Wiruje niczym płomień zaczarowanej świecy. 

Wejdź i spójrz na stygnącą szarlotkę. Przyprószone cynamonem plasterki jabłka tworzą na cieście złociste kręgi. Lekko wyczuwalny, delikatny zapach słodyczy miesza się z ciepłem świeżo upieczonego, zarumienionego ciasta. Maślany aromat wymyka się przez okno, krążąc po ciągnącej się przy domu ścieżce. Budzi i otula mieszkańców małej wioski. Sprawia, że ich drogę okalają złoto, pomarańcz i brąz zasuszonych goździków. Wkradający się za kołnierze wiatr przestaje mieć znaczenie. Ciepło świeżo pieczonej szarlotki rozgrzewa jesienne serca.

Świeca sojowa | szarlotka

Całą kolekcję w atrakcyjniej cenie możesz zakupić tutaj <KLIK>